Każda zabawka dla naszego malucha to inwestycja, która ma przynosić efekty. Nietrafione gadżety szybko okazują się nieprzydatne – dziecko nie chce się nimi bawić i finalnie lądują w kącie, zabierając miejsce w mieszkaniu. Jeśli zależy nam, aby brzdąc czerpał radość i pożytek z zabawy, musimy skupić się na produktach posiadających kilka różnych funkcji i bogatych w dodatkowe elementy, dzięki którym dziecko będzie mogło poznawać je na nowo przy każdym kolejnym kontakcie.

Drewniane tory samochodowe – wymarzone dodatki do zabawy samochodzikam

Zazwyczaj mali fani czterech kółek bawią się swoimi ulubionymi samochodzikami na podłodze w domu lub sami tworzą dla nich ulice i tory. Niestety elementy, z których korzystają nie zawsze pozwalają na wykonanie trwalszych i wyższych konstrukcji z mostami, wzniesieniami i wiaduktami, dlatego zabawa przeważnie ogranicza się do jeżdżenia po jednopoziomowym terenie, co w pewnym momencie może zacząć nużyć. Dlaczego więc nie mielibyśmy urozmaicić naszym dzieciom ich samochodowych przygód?

Zabawkowe autka to jedno, natomiast powierzchnia, po której mogą jeździć, to już inna sprawa. Nie ma wątpliwości, że drewniany tor samochodowy to coś, o czym marzy niejedno dziecko. Taki zestaw składa się z kilku części krętej drogi przeznaczonych do samodzielnego złożenia. Odpowiednio dobrane samochodziki będą płynnie się po niej poruszały, a przestrzeń wokół toru można dowolnie wypełnić tworząc własny krajobraz.

Bez wątpienia oryginalnie zaprojektowana trasa wzbogacona o elementy dodatkowe uszczęśliwi każdego miłośnika motoryzacji. Tor można wykorzystać do rozmaitych zabaw z udziałem samochodzików. Zabawka przełamie rutynę, rozbudzi wyobraźnię i wyzwoli kreatywność.

Tory samochodowe dla dzieci – fantastyczna zabawa na długie godziny

Tory samochodowe to duże zestawy wyposażone w dodatkowe akcesoria, dzięki którym zabawa jest jeszcze przyjemniejsza. Oprócz fragmentów ulicy, opakowania zawierają makiety drzew, znaków drogowych, sygnalizacji świetlnych oraz różnych budynków, które możemy ustawić w dowolnym miejscu w obrębie konstrukcji. Warto zwrócić uwagę między innymi na drewniany tor samochodowy Jabadabado, który zawiera również figurki zwierząt i praktyczne samochodziki z magnesami. Z takim wyposażeniem dziecko będzie w stanie od podstaw zbudować własne tętniące życiem miasto.

Produkt jest na tyle uniwersalny, że do zabawy wykorzystać można również akcesoria spoza zestawu. Doskonale sprawdzą się tu rozmaite figurki, domki oraz inne samochodziki o podobnych wymiarach. Dzięki temu maluch stworzy ogromną metropolię z mnóstwem elementów. Warto pamiętać, że zaprojektowany przez Jabadabado tor jest kompatybilny z pozostałymi zabawkami producenta, zatem mamy gwarancję, że kupując inne zestawy tej firmy, będą one idealnie pasowały do obecnie posiadanego przez dziecko produktu.

Możliwość samodzielnego złożenia toru i wyposażenia go w elementy infrastruktury, pobudza wyobraźnię przestrzenną dziecka. Sama konstrukcja drogi jest prosta w montażu, a całą planszę można każdorazowo zaprojektować inaczej. Maluch ma więc okazję wcielić się w architekta tworzącego swój wymarzony świat. Każda kolejna zabawa będzie realizacją nowego pomysłu. Jednego dnia dziecko stworzy ogromne miasto z sygnalizacjami świetlnymi i mnóstwem budynków. Kiedy indziej wybuduje spokojną wieś pełną zwierząt domowych i gospodarskich. W okresie wakacyjnym natomiast przyjdzie pora na zaprojektowanie uroczej miejscowości turystycznej położonej nad jeziorem. Możliwości jest masa, a wszystko zależy od wyobraźni dziecka.Tor samochodowy drewniany pozwala na dynamiczną zabawę, w której sprawdzi się każdy oryginalny pomysł, dlatego rodzice będą chętnie bawili się z dzieckiem. Obecność znaków drogowych i sygnalizacji to doskonała okazja, by opowiedzieć dziecku co nieco o przepisach ruchu drogowego i ogólnym funkcjonowaniu pojazdów w przestrzeni publicznej. Wspólne projektowanie planu miasta to z kolei trening logicznego myślenia oraz poznawanie swojego otoczenia. Podczas zabawy możemy opowiedzieć dziecku o najważniejszych obiektach miejskich i ich przeznaczeniu.

Oczywiście maluch nie musi ograniczać się wyłącznie do budowy zamkniętej drogi. Wykorzystując jej określony fragment, będzie bowiem w stanie stworzyć oryginalną skocznię dla samochodów. Wystarczy ułożyć trasę na stole, biurku lub kanapie i skierować jej bieg w stronę krawędzi mebla. Wówczas autko sunące po torze wyskoczy z drogi prosto w przepaść, lądując łagodnie na miękkiej poduszce lub kocu rozłożonym na podłodze. Dzieci uwielbiają tego typu zabawy, a dzięki temu, że tor składa się z kilku części o różnych kształtach, taką skocznię można ułożyć na różne sposoby.

Jeżeli nasza pociecha marzy o zestawie dla swoich samochodzików, a my szukamy czegoś innego niż tor, być może zainteresuje nas garaż zabawkowy? To świetna alternatywa dla krętej ulicy, a kilkupoziomowa konstrukcja intryguje i zachęca do odkrywania możliwości, jakie oferuje.

Zabawkowy garaż z autkami – bogata konstrukcja i mnogość możliwości

Niewątpliwą zaletą zabawkowych garaży jest ich wielokondygnacyjna budowa. Parkingi wyposażone są w rampy umożliwiające wjechanie na każdy poziom i wyznaczone miejsca do parkowania. Zabawki są tak zaprojektowane, by dziecięce dłonie mogły z łatwością operować samochodzikami wewnątrz konstrukcji.

Dokładny wygląd i koncept produktu zależą od producenta. Niektóre modele wyposażone są w windę, którą możemy przenosić autka między piętrami. Inne zawierają dodatkowo lądowisko dla helikopterów. W sklepach znajdziemy również parkingi z dystrybutorem paliwa dodającym jeszcze więcej realizmu i funkcjonalności całemu zestawowi. Zazwyczaj w pakiecie dostępne są także samochodziki odpowiadające wymiarom garażu.

Garaż z autkami dla dzieci – nie tylko dla fanów motoryzacji

Garaż świetnie sprawdzi się zarówno jako główny element zabawy, jak i dodatek do wyżej wspomnianego toru. Z pewnością uczyni przestrzeń zabaw jeszcze bardziej funkcjonalną. Rozbudowana konstrukcja, bogata w różnorodne elementy rozpali wyobraźnię dziecka i zainspiruje do wielu ciekawych zabaw.

Parkingi są tak skonstruowane, aby pojazd mógł płynnie zjeżdżać z najwyższego piętra na sam dół. Można wykorzystać ten fakt na przykład do stworzenia toru przeszkód, skoczni dla pojazdów lub zjeżdżalni dla innych zabawek. Krawędzie platform mają specjalne osłony, dzięki którym autka nie wypadną z drogi. Zabawa garażem to również doskonała forma nauki o ogólnych przepisach ruchu drogowego, a także możliwość dokładnego przyjrzenia się, jak mniej więcej wygląda prawdziwy piętrowy parking.Dzięki odrobinie wyobraźni dziecko wykorzysta garaż z autkami do budowy własnego miasta. Może to być zachętą do samodzielnego wykonania wszystkich dróg i budynków z papieru lub innych materiałów. Nowoczesny zabawkowy parking stanowi więc punkt wyjścia do wielu rozwijających zabaw, które nie będą kończyły się wyłącznie na prowadzeniu samochodzika po rampie.

Garaż z autkami dla dzieci to doskonały pomysł na prezent również wtedy, gdy nasza pociecha już posiada tor samochodowy. Obydwa zestawy będą się bowiem nawzajem uzupełniały. Parking może być początkiem trasy, a odpowiednio połączony z torem umożliwi płynne przemieszczanie się między obiema konstrukcjami. Całość będzie funkcjonowała jako jeden zwarty pakiet, zapewniając mnóstwo godzin niebanalnej zabawy.

Jeśli nasze dziecko ceni sobie swoją kolekcję samochodzików i uwielbia się nimi bawić, tor lub piętrowy garaż okaże się świetnym wyborem na prezent. Gdy maluchowi znudzi się już zwykła zabawa autkami, stopniowo zacznie odkrywać kolejne możliwości, jakie oferują tego typu akcesoria. Samodzielna budowa dróg i miast oraz wykorzystywanie przestrzeni wokół i dostępnych w niej przedmiotów to sposób na kreatywne spędzenie czasu i wyzwolenie swojego potencjału.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.