Na rynku zabawek znajdziemy mnóstwo akcesoriów, które umożliwiają najmłodszym pochłaniającą zabawę w „bycie” dorosłym. Zazwyczaj są to złożone zestawy składające się z wielu elementów, które pozwalają dziecku odgrywać określony zawód lub konkretną rolę pełnioną w grupie. Dzięki zabawkom tego typu maluchy mogą na chwilę stać się lekarzami, fryzjerami lub gospodarzami zapraszającymi rodziców na filiżankę herbaty. To świetna forma rozwoju i integracji z drugim człowiekiem, a przy tym wciągająca zabawa, która oferuje nieograniczone możliwości.

toaletka dla dziewczynek

W prywatnym świecie małej księżniczki – toaletki dla dziewczynek

Akcesoria dziecięce umożliwiające wykonywanie czynności dorosłych są naprawdę różnorodne. Jeden zestaw zakłada udział kilku osób. Inny jest przystosowany do samodzielnej zabawy, podczas której dziecko stworzy własny świat i reguły. Niektóre są jednak na tyle uniwersalne, że pozwalają zarówno bawić się samemu, jak i zaprosić znajomych lub rodziców. Jeśli szukamy dla naszej córki zabawki, która spełnia te dwie funkcje jednocześnie, toaletka dla dziewczynki będzie doskonałym rozwiązaniem.

Te bogate i uroczo zaprojektowane zestawy składają się z wielu akcesoriów odwzorowujących kosmetyki. Znajdziemy tu między innymi szminkę, lakiery do paznokci, cienie do powiek, lakier do włosów oraz róż do policzków. Oprócz tego producenci oddają do dyspozycji dziecka rozmaite gadżety pielęgnacyjne, takie jak szczotka do włosów, prostownica, grzebień czy pędzle do makijażu.

Nie da się jednak ukryć, że elementem zdecydowanie najbardziej rzucającym się w oczy jest lustro przytwierdzone do półki wyposażonej w szuflady i przegródki na akcesoria. Tak zaprojektowane stanowisko do zabawy posiada wszystko, co niezbędne, by poczuć się, jak dorosła dama dbająca o swój wygląd. Tradycyjny zestaw zawiera również instrukcję objaśniającą sposób użycia każdego z akcesoriów. Z naszą drobną pomocą córeczka szybko nauczy się ich obsługi.

Toaletka dla dziewczynki drewniana to znakomita propozycja dla małej księżniczki, która powoli zaczyna przyglądać się codziennym czynnościom rodziców i naśladować ich. Oferuje przy tym szereg zalet, które sprawiają, że produkt ten posłuży dziecku naprawdę długo i szybko okaże się właściwą inwestycją.

Zabawa w piękno – zalety zabawkowych toaletek dla dziewczynek

Od pewnego wieku wszystkie dzieci zaczynają naśladować dorosłych. To naturalny etap w rozwoju. Najpierw powtarzają ruchy i gesty, jakie wykonujemy podczas określonych czynności domowych lub rozmowy z innymi. W kolejnych latach, gdy uczą się mówić, zaczynają przyswajać również niektóre ze słów, jakie wypowiadamy.

W tym okresie rodzice powinni być szczególnie ostrożni, przebywając z ciekawskimi maluchami. Bardzo łatwo jest przecież popełnić jakiś nietakt i dać dziecku zły przykład, który będzie powtarzało. Szczególnie krępujące może się to okazać w towarzystwie znajomych lub rodziny, gdy nieświadomy niczego malec powie coś niestosownego albo wykona gest, którego nie powinien był w ogóle poznać.

Z pewnością wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że należy tak wychowywać dzieci, by przyswajały tylko te dobre nawyki i zachowania dorosłych, a pomóc w tym mogą właściwie dobrane zabawki. Każda dziewczynka prędzej czy później zacznie interesować się czynnościami, jakie mama wykonuje codziennie przed lustrem. W końcu może zechcieć sama sięgnąć po akcesoria kosmetyczne, które przecież nie są dla niej. Z drugiej strony warto, aby dziecko uczyło się od rodziców wartościowych rzeczy, które okażą się przydatne w przyszłości i można je będzie umieścić w ramach pożytecznej zabawy. Aby córeczka mogła zaspokajać ciekawość w bezpieczny sposób, warto zainwestować w zabawkową toaletkę.

toaletka dla dziiewczynki

Toaletka dla dziewczynki – idealna do samodzielnej zabawy

Jak wcześniej wspomnieliśmy, pozwala ona zarówno na samodzielną zabawę, jak i z udziałem drugiej osoby. Jeśli akurat nie mamy wolnej chwili, by pobyć z córką, toaletka znakomicie wypełni jej czas, który wykorzysta na samodzielne odkrywanie zastosowań niektórych z akcesoriów, które mama stosuje na co dzień. Dzięki tak wielu elementom, każda kolejna zabawa będzie nowym przeżyciem. Toaletka z kosmetykami dla dziewczynki skutecznie zaspokoi dziecięcą ciekawość i pozwoli zapoznać się z gadżetami, które do tej pory były dla niej niedostępne.

Jak to jest być dorosłym – poznawanie akcesoriów kosmetycznych podczas zabawy

Gdy mama już dołączy do zabawy, pokaże dziecku, jak należy prawidłowo korzystać ze szczotki do włosów, szminki czy pędzelka do makijażu. Maluszek będzie miał okazję poznać sposób użycia podstawowych akcesoriów kosmetycznych. To nie tylko fantastyczna zabawa, która pozwala wczuć się w dorosłego, ale również trening manualny rączek. Zabawki są odpowiedniej wielkości i bez problemu zmieszczą się w dłoni trzy- lub czterolatki.

Jeden zestaw – mnóstwo różnych zabawek

Wszystkie dostępne elementy funkcjonują niezależnie od mebelka, więc maluch może w każdej chwili odejść od lustra i bawić się nimi jak osobnymi zabawkami. Skompletuje z nich chociażby podróżną kosmetyczkę na wszelkie wyjazdy, gdy toaletka zostaje w domu. Niektóre zestawy zawierają również prostą biżuterię, taką jak pierścionki czy bransoletki. Mała dama ozdobi sobie nimi rączki nie tylko podczas zabawy przy toaletce.

Styl i funkcjonalność – wygoda użytkowania toaletek dla dziewczynek

Wystarczy przejrzeć kilka spośród dostępnych ofert, by zauważyć, że tego typu zestawy robią wrażenie. Pięknie zdobione lustro ustawione na pojemnej półeczce z szufladami tworzy przyjemną dla oka konstrukcję, która idealnie pasuje do dziecięcego wystroju. Całość wypełniona jest żywymi kolorami, a odpowiednie wymiary dostosowane do wzrostu kilkulatki. Mebelek został tak zaprojektowany, by pomieścić każdy dostępny w zestawie element, dzięki czemu wszystko jest tu na swoim miejscu. Sprzątanie po zakończonej zabawie potrwa krótko. Zabawki będziemy w stanie pochować i schludnie ułożyć na półce pod lustrem. Jednocześnie toaletki same w sobie nie zajmują dużo miejsca. Większość z nich posiada zbliżone wymiary oscylujące w granicach 30 cm x 40 cm. W razie potrzeby schowamy zabawkę do szafy lub kufra i wyjmiemy, gdy tylko dziecko wyrazi chęć do zabawy.

Solidne wykonanie drewnianych toaletek zabawkowych – gwarancja udanej inwestycji

Drewniana konstrukcja sprawia, że toaletka jest solidną zabawką, która wystarczy na długo. Sama koncepcja jej użytkowania nie zakłada zbyt wyczerpującej eksploatacji. Zestaw ma przede wszystkim stanowić tło do zabawy i oddziaływać na wyobraźnię, dlatego możemy być pewni, że toaletka posłuży dziecku przez długi czas i zachowa wysoką jakość.

Dziecko, które coraz lepiej poznaje świat i jest ciekawe wszelkich zjawisk zachodzących wokół niego, potrzebuje zabawek, które skutecznie zaspokoją jego potrzeby z tym związane. Zabawkowe toaletki dla dziewczynek posiadają wszystko, co w związku z tym jest potrzebne. Akcesoria odwzorowujące przybory osoby dorosłej, własny kawałek przestrzeni do niezależnej zabawy i wreszcie robiąca wrażenie konstrukcja, która intryguje i zachęca do odkrywania jej zalet. Drewniana toaletka to doskonały wybór, gdy maluszek wykazuje coraz większe potrzeby poznawania otoczenia.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.