Wybór prezentu dla 12-miesięcznego malucha to dość łatwa sprawa, ponieważ obdarowany z pewnością ucieszy się z każdego upominku, a dzieci w tym wieku nie należą do wybrednych. Warto jednak, aby taka zabawka oprócz funkcji typowo rozrywkowych mogła także korzystnie wpływać na rozwój. Dobrym rozwiązaniem będą różnego rodzaju klocki – przy ich pomocy można budować ciekawe konstrukcje, jednocześnie zapewniając szkrabowi mnóstwo radości. Sprawdźmy, które z produktów będą najodpowiedniejsze dla maluszków.

Jakie zalety ma zabawa z klockami?

zabawa klockami

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych przykładów, powinnyśmy przedstawić ich najważniejsze właściwości. Przede wszystkim różnego rodzaju klocki drewniane, materiałowe lub gumowe pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Podczas układania, dziecko może tworzyć swoje własne budowle, czasem są one niezwykle skomplikowane, a niekiedy przedstawiają proste, kolorowe formy, które wywołują uśmiech na twarzach dzieci. Obmyślanie i wznoszenie przeróżnych instalacji ćwiczy koncentrację, cierpliwość, rozwija wyobraźnię przestrzenną i małą motorykę. Pomagają w nauce kolorów, rozpoznawaniu kształtów, trenowaniu rzutu, chwytu. Klocki są doskonałym gadżetem – taka zabawa pozwala aktywnie spędzić wolny czas, a budowanie oraz modernizowanie rozmaitych wież, zamków czy domków to fantastyczna rozrywka zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci.

Klocki dla rocznego dziecka – jakie wybrać?

Na początku należy sprawdzić oznaczenia na wybranym produkcie, ponieważ bezpieczeństwo pociechy to zawsze najważniejsza kwestia. Rozmaite klocki drewniane dla dzieci, a także te wykonane z innych materiałów, powinny mieć umieszczoną informację o rekomendowanym wieku, jeśli takiej wskazówki nie będzie, lepiej zrezygnować z zakupu i szukać dalej. Warto również zwrócić uwagę na materiały, z których zostały wykonane zabawki. Nie wolno zapominać o tym, że maluszki uwielbiają wkładać różne przedmioty do buzi, dlatego różnej wielkości drewniane klocki, a także takie przypominające małe pudełeczka nie mogą posiadać ostrych krawędzi. Jeżeli umieszczono na nich kolorowe nadruki, należy zajrzeć w specyfikację i sprawdzić, czy farby nie zawierają szkodliwych rozpuszczalników oraz innych niebezpiecznych substancji. Najlepiej wybrać te od sprawdzonych marek, wykorzystujących w produkcji naturalne, ekologiczne materiały. Gdy wiemy już czym kierować się przy zakupie upominku, pora przedstawić parę ciekawych inspiracji dostępnych w naszym sklepie:

Klocki ABC & ME – wspaniałe narzędzie pomocne w nauce literek i cyferek! W tym kolorowym zestawie znajduje się 10 klocków. Istnieje wiele możliwości układania, a poprzez, zagnieżdżanie czy tworzenie kolorowych pudełek, mały odkrywca ćwiczy koordynację ręka-oko i logiczne myślenie. Poza tym to świetna zabawa oraz mnóstwo radości w jednym!

Zobacz produkt


Niny - Miękkie klocki aktywności – wyjątkowy gadżet, który może być używany już od pierwszych dni życia. W komplecie można znaleźć: klocek z lusterkiem i dzwoneczkiem, z gryzakiem oraz grzechotką, z szeleszczącą folią oraz zawieszkami w kształcie trójkąta i gwiazdki, a także taki z metkami. Wszystkie części zostały stworzone z niezwykle miękkiego materiału, są bezpieczne i nie podrażniają skóry. Na wszystkich klocuszkach umieszczono kolorowe obrazki, takie jak: sowy, las, gwiazdki, pies, kwiatki. Dzięki temu zabawa jest ciekawa, atrakcyjna, a wszystko razem sprawia, że stymulując zmysły, dzieci pobudzają wyobraźnię poprzez kreowanie swoich pierwszych konstrukcji.

Zobacz produkt


Skip Hop - Gumowe klocki Wesołe Podwórko – w zestawie znajduje się aż 9 mięciutkich, piszczących elementów. Wyraźne barwy oraz ergonomiczne kształty z różnorodnymi teksturami sprawiają, że każde dziecko marzy o tym, by je ściskać, potrząsać i układać. Kolorowe piszczałki wspomagają rozwój umiejętności motorycznych, stymulują zmysły, zapewniając dobrą zabawę przez wiele godzin!

Zobacz produkt


klocki zabawa

Drewniane klocki z woreczkiem Apli Kids – Farma – doskonały prezent z okazji pierwszych urodzin! W pudełku znajduje się aż 15 klocków wykonanych z wysokiej jakości drewna sosnowego. Mają zaokrąglone brzegi, zabawne wzory po obu stronach, a ich wielkość i kształt dopasowano do małych dłoni, co znacznie ułatwia chwytanie. Dodatkowo są odporne na różne uderzenia, pomagają ćwiczyć koncentrację, cierpliwość, koordynację, pobudzają kreatywność i poprawiają precyzję ruchu. Do kompletu został dołączony woreczek ze sznureczkiem – dzięki temu, kolorowe klocuszki można zabrać ze sobą nawet w podróż.

Zobacz produkt


K's Kids - Klocki Popboblocs – Gąsieniczka - idealna zabawka do rozwijania wyobraźni, kreatywności i zdolności motorycznych dziecka. To kolorowe zwierzątko można rozkładać na części, aby potem tworzyć zupełnie nowe, czasem skomplikowane konstrukcje. Gąsieniczka składa się z uśmiechniętej główki oraz 12 gumowych kuleczek. Doskonale wspiera rozwój umiejętności motorycznych, zachęca do poznawania nowych kolorów i kształtów, pozwala maluszkowi łączyć elementy w różny sposób, pobudzając przy tym jego fantazję. Ta sympatyczna gąsieniczka będzie inspirującym prezentem dla każdego szkraba.

Zobacz produkt


K's Kids - Klocki popboblocs – Żółwik – kolejny wspaniały gadżet, który sprawi dziecku mnóstwo frajdy i wspomoże w rozwoju. W zestawie znajduje się kolekcja miękkich klocków wykonanych z gumy (seria Podwodny Świat). Dzięki budowaniu i rozkładaniu poszczególnych elementów maluszek doskonali umiejętności chwytania, uczy się rozpoznawać faktury, poznaje części ciała, rysy twarzy. Tworzenie rozmaitych konfiguracji bez wątpienia sprawi mu mnóstwo przyjemności, będzie mógł czerpać z tego ogromną radość ucząc i bawiąc się jednocześnie.

Zobacz produkt


Klocki sensoryczne, interaktywne w woreczku, Plan Toys® - w komplecie znajduje się 9 elementów, każde z nich zostało podzielone na grupy: 3 klocki służą do rozróżniania dotykiem, 3 – wzrokiem oraz pozostałe 3 – do rozróżniania słuchem. Wszystkie razem znajdują się w bawełnianym woreczku Zostały stworzone z wysokiej jakości drewna kauczukowego, są zatem nie tylko trwałe, ale i bezpieczne dla dzieci. Te wyjątkowe interaktywne klocki sensoryczne wpływają między innymi na rozpoznawanie wrażeń czuciowych maluszka poprzez zmysł dotyku, a dzięki identyfikacji poprzez słuch, pomagają zapamiętywać i utrwalać dźwięki. Zabawka wspiera wszechstronny rozwój już od najmłodszych lat.

Zobacz produkt


Niemal każde klocki dla rocznego dziecka mają dużą wartość edukacyjną. Są kolorowe, miłe i przyjemne w dotyku. Niezmiennie od wielu lat tego rodzaju produkty doskonale sprawdzają się jako prezenty przy różnych okazjach, a na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych zestawów – niektóre drewniane, inne materiałowe lub plastikowe. Warto z nich korzystać, gdyż oprócz ogromnego wpływu na rozwój dziecka, sprawiają dużo radości każdemu małemu odkrywcy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.