Rozglądając się za zabawkami dla naszej małej pociechy, kierujemy się przede wszystkim tym, aby stanowiły one praktyczne wsparcie dla jej rozwoju. Zdolności motoryczne, takie jak chwytanie przedmiotów, chodzenie i ogólny ruch ciałem, są tak samo ważne, jak rozpoznawanie kształtów czy kolorów. Należy więc dobierać dziecku takie akcesoria, które zapewnią rozwój w kierunku zarówno fizycznym, jak i umysłowym. Właśnie dlatego inwestujemy między innymi w rowerki biegowe, puzzle i pchacze. Są to praktyczne zabawki, które uprzyjemniają dziecku czas i jednocześnie pozwalają na bezpieczną interakcję z otoczeniem. Oprócz wyżej wymienionych akcesoriów, idealnym narzędziem treningowym dla malucha jest również konik na biegunach.

Konik na biegunach – doskonała zabawa i wsparcie dla rozwoju

Ta klasyczna zabawka znana jest od wieków. Nasze pokolenie doskonale pamięta ją z dzieciństwa, a obecne sięga po nią równie chętnie. Producenci wciąż ją udoskonalają, dzięki czemu koniki na biegunach stają się coraz bardziej funkcjonalnymi zabawkami dostosowanymi do potrzeb każdego dziecka, niezależnie od wieku.

Interaktywny konik na biegunach stanowi świetne uzupełnienie do nauki jazdy na rowerku biegowym. Bujanie jest czynnością rutynową, zatem nie potrzeba wiele czasu, by maluch przyswoił zasady obsługi. Jednocześnie wprawianie zabawki w ruch wymaga zastosowania odpowiedniej techniki. Maluszek ma w ten sposób okazję zapoznać się z własnymi możliwościami fizycznymi i odkryć, co jest w stanie zrobić samodzielnie.

Aby móc korzystać z zabawki, dziecko wykonuje szereg czynności. Musi wejść na siedzisko, prawidłowo zająć miejsce i rytmicznie balansować ciałem w przód i w tył. Wszystkie te działania pobudzają malucha do aktywności fizycznej – pozwalają wypracować odpowiednią technikę oraz uczą interakcji z przedmiotami o podobnej budowie. Koń na biegunach jest więc doskonałym przyrządem do prostych dziecięcych ćwiczeń. Maluch pochłonięty zabawą, zupełnie nieświadomie będzie ćwiczył zdolności, które potem wykorzysta w codziennym funkcjonowaniu, czy to do jazdy na rowerku czy podczas wszelkich zabaw ruchowych.

Oprócz zalet związanych z rozwojem fizycznym, koniki na biegunach cechują się również silnym oddziaływaniem na dziecięcą wyobraźnię. Chłopczyk, siedząc dumnie w „siodle”, poczuje się jak kowboj lub rycerz, a dziewczynka wcieli się w postać księżniczki albo wojowniczki. Przy doborze odpowiednich zabawkowych rekwizytów i elementów ubioru dziecko będzie miało zapewnioną fantastyczną wielogodzinną zabawę.

Niektórzy rodzice mogą mieć obawy co do gabarytów zabawki, jednak uspokajamy. Są to produkty o niewielkich rozmiarach. Ich wysokość zwykle nie przekracza 70 cm, a szerokość zamyka się w około 30 cm. Konik na biegunach ustawiony w dziecięcym pokoju nie będzie zabierał dużo przestrzeni, więc bez problemu zorganizujemy dla niego stosowne miejsce.

Koniki na biegunach dla dużych i małych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zabawki tego typu od lat pozostają nieprzerwanie w modzie. Wciąż powstają nowe projekty, a producenci dokładają starań, by interaktywny koń na biegunach pozostawał uniwersalnym produktem dopasowanym do młodszych i starszych maluchów. Na jakie elementy warto zwracać uwagę, gdy przeglądamy oferty?

Modele dedykowane najmniejszym, jeszcze niedoświadczonym dzieciom wyposażone są w odpowiednio wysokie oparcie na plecy. Takich wariantów z zabezpieczeniem znajdziemy w sklepach mnóstwo. Są one specjalnie dostosowane do tych maluszków, które mogą mieć jeszcze problem z utrzymaniem równowagi. Oparcie będzie asekurować małego jeźdźca, w razie gdyby za bardzo się odchylił w trakcie bujania. Koniki dla najmłodszych są również odpowiednio niskie, by dziecko nie miało problemów z wejściem na siedzisko, a gdy już zajmie miejsce, będzie stabilnie podpierało się stópkami o ziemię. Zabawki są więc całkowicie bezpieczne, a jednocześnie wciąż funkcjonują jako praktyczne akcesoria rozwojowe.

Koniki dla starszych maluchów są już pozbawione oparcia. Do wyboru mamy kilka rozmiarów, by dopasować idealny do wzrostu dziecka. Dlatego niezależnie od tego, w którym momencie zdecydujemy się na zakup, zawsze dobierzemy najodpowiedniejszą zabawkę, którą maluszek z miejsca pokocha.Niewątpliwym atutem koników są ich interaktywne funkcje, z których dziecko może swobodnie korzystać w każdej chwili. Zabawki wydają charakterystyczne odgłosy po naciśnięciu przycisku. Podczas zabawy będzie można wywołać na przykład dźwięk galopujących kopyt lub rżenie zwierzątka. Wiele modeli jest wzbogaconych również o wytrzymałą grzywę i ogon, które można czesać i pleść w warkoczyki, nadając konikowi indywidualnego stylu.

Oczywiście wszyscy doskonale wiemy, że rozmiar, wygoda i funkcjonalność to ważne aspekty, ale nie jedyne. Liczy się również wygląd.

Nie tylko koniki – szeroki wybór zabawek biegunowych

Nie da się ukryć, że bujane akcesoria do zabawy najczęściej przybierają wygląd właśnie koników. Obecnie jednak mamy tak ogromny wybór, że nie musimy ograniczać się wyłącznie do tego jednego klasycznego wizerunku. Na rynku znajdziemy zabawki przypominające chociażby słonia, sarenkę czy wieloryba. Oprócz tego dostępne są również modele odzwierciedlające rozmaite pojazdy. W sklepach nie brakuje na przykład bujanych samochodzików i motorków. Oferta jest niezwykle bogata, dlatego jeśli dobrze poszukamy, na pewno znajdziemy model najlepiej pasujący do naszej pociechy.

Sprawdź! Bujana Panda na biegunach z różowym fotelikiem

Aby dziecko czerpało maksymalną radość z zabawki, musimy dobrać taki wariant, który będzie odpowiadał mu pod względem estetycznym i funkcjonalnym, jednak nie chodzi tu wyłącznie o wygląd i gabaryty. Szczególnie istotny jest bowiem materiał. Oryginalna faktura, kolor i wszelkie dodatkowe elementy wzbudzają w dziecku większą ciekawość i zachęcają do częstszej zabawy. Jakie więc rozwiązania w tym zakresie występują obecnie na rynku?

Z jakich materiałów produkowane są zabawki na biegunach?

Koń na biegunach interaktywny może być w całości drewniany, plastikowy lub obszyty tekstyliami, dzięki czemu staje się miękki i przyjemniejszy w dotyku.

Plastik stosowany jest w przypadku zabawek biegunowych dla najmłodszych. Tego typu akcesoria są lekkie i niewielkich rozmiarów, więc maluszki z łatwością wprawią je w ruch, a rodzice bez problemu przeniosą w rękach. Plastikowe koniki mają szersze siedziska, wyższe oparcia i płozy, na których można oprzeć stopy. Niektóre z modeli wyposażone są tylko w jeden biegun, przez co mogą kojarzyć się z popularnymi bujakami.

Drewno z kolei jest bardziej uniwersalnym tworzywem, bowiem wykorzystuje się je do produkcji akcesoriów bujanych zarówno dla młodszych, jak i starszych użytkowników. Drewniane koniki na biegunach dla mniejszych dzieci wyposażone są w specjalne barierki zabezpieczające, przypominające te w huśtawkach, zatem nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy.Ogromnym uznaniem ze strony klientów cieszą się bujane zabawki z drewna obszyte pluszowymi materiałami. Jeśli zależy nam właśnie na takich, warto zapoznać się z ofertą firmy Nefere. Konik na biegunach od tego producenta posiada niezwykle przydatną funkcję, jaką jest pas zabezpieczający, dzięki któremu zabawkę mogą użytkować dzieci już od 10. miesiąca życia. Oczywiście nie będą one jeszcze w stanie bujać się samodzielnie, lecz nie o to nawet chodzi. Produkt ma bowiem służyć jako wygodny fotelik bujany do usypiania. Całość pokryta jest puszystym materiałem ocieplającym. W tym przypadku również mamy do dyspozycji oparcie, które przyjmuje formę półkola, a więc otacza plecy oraz lewy i prawy bok. Miękka struktura siedziska daje poczucie bezpieczeństwa, a funkcja bujania uspokaja i skłania do snu. Zabawka może zatem spełniać funkcje podobne do wózka spacerowego. W przypadku niektórych modeli okrycia można zdjąć i wyprać.

Sprawdź! Konik na biegunach czerwony

Koniki na biegunach to nieocenione zabawki, które dowodzą, że największa siła tkwi w prostocie. Nie zajmują dużo miejsca, stanowią przyjemny dodatek dekoracyjny do dziecięcego pokoju, wspierają rozwój fizyczny i pobudzają wyobraźnię dziecka. Spośród masy dostępnych na rynku artykułów tego typu dopasujemy idealny dla naszej pociechy zarówno pod względem rozmiaru, jak i estetyki oraz budowy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.