Mikołajki to coroczny zwiastun nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i wspaniała okazja do tego, żeby obdarować swoje pociechy różnymi łakociami lub zabawkami. Zakup prezentów jest niekiedy sporym wyzwaniem, dlatego poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych (i niedrogich) pomysłów na mikołajkowe upominki dla dzieci w różnym wieku.

6 grudnia 2022 – drobiazgi dla najmłodszych

prezent dla najmłodszych

Wybierając drobny prezent na mikołajki dla maluszka, należy przede wszystkim kierować się jego bezpieczeństwem. Podczas przeglądania ofert, warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją każdego produktu i dowiedzieć się z jakich materiałów został wykonany. Dzieci, które dopiero poznają świat wokół siebie, z pewnością ucieszą się z klasycznej drewnianej grzechotki – ta od marki Grimm’s w kształcie piramidki doskonale pasuje do małych rączek, zapewnia wygodny i pewny chwyt. Co więcej, została wykonana z drewna olchowego i klonowego wykończonego nietoksycznymi olejami pochodzenia roślinnego oraz nietoksyczną bejcą na bazie wody, ma miły, naturalny zapach (nadaje się także do gryzienia) i pomaga niemowlakowi w usprawnianiu umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej. 

Zobacz produkt 


Pociechy, które ukończyły już 18 miesiąc życia, oczekują bardziej urozmaiconych, funkcjonalnych upominków. Wbijanka Sfd „Uciekające ptaszki” to świetny przykład mądrej i ciekawej zabawki. Ta kolorowa konstrukcja pomaga ćwiczyć małą motorykę, zapewnia dzieciom mnóstwo rozrywki przez długi czas (robi hałas i można w nią uderzać bez obaw). Ten drewniany zestaw składa się z podstawki i połączonych z nią sześciu bolców – ptaszków, młotka.

Zobacz produkt 


Z kolei duża układanka przedstawiająca uśmiechnięte dzieci z ulubionymi zwierzakami to doskonały pomysł na prezent na mikołajki dla 2 i 3-latków. Ta niezwykle interesująca, edukacyjna plansza od Woody pomoże w rozwijaniu cierpliwości, umiejętności chwytania i kojarzenia – wystarczy do otworków dopasować odpowiednie elementy układanki. Każdy z nich posiada uchwyt, co jest dużym ułatwieniem. Podczas aktywności, maluch może naśladować odgłosy wydawane przez pieska, owieczkę lub papugę – dobra zabawa gwarantowana!

Zobacz produkt 


Co włożyć do buta przedszkolakowi i starszakowi?

Dzieci w wieku 4 i 5 lat wykazują już ogromną ciekawość świata. Są bardzo aktywne, z nieukrywaną radością obserwują także zmiany zachodzące między innymi w przyrodzie, chętniej sięgają po zabawki angażujące ich umysły. Może się wydawać, że kupno odpowiedniego drobiazgu dla przedszkolaka będzie sporym wydatkiem, jednak nic bardziej mylnego - oferta naszego sklepu dostosowana jest do każdego budżetu, z powodzeniem znajdziemy tu świetny prezent na mikołajki do 40 zł. Spośród bogatego asortymentu, warto bliżej przyjrzeć się zestawom DIY czy różnego rodzaju planszówkom. Puzzle mikro, menzurka, „Słoneczniki Van Gogh” od Londji to prawdziwe wyzwanie i fascynująca przygoda w jednym! W zakręcanej menzurce znajduje się aż 150 sztuk małych elementów. Ich układanie sprawia, że dziecko rozwija wyobraźnię, cierpliwość, umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość, a końcowy efekt zachwyci domowników i sprawi dużo satysfakcji dziecku. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie gotowego obrazka w ramce i powieszenie np. nad łóżkiem.

Zobacz produkt 


Wszyscy wiemy, że rysowanie, malowanie, wydrapywanie to jedne z ulubionych zajęć naszych pociech, dlatego małym artystom proponujemy magiczne flamastry ze stempelkami Apli Kids w 10 kolorach – są łatwe w użyciu, nie zawierają szkodliwych substancji i glutenu, pobudzają fantazję i kreatywność, a przede wszystkim sprawiają mnóstwo frajdy! 

Zobacz produkt 


Kolejny ciekawy i niedrogi produkt to „Zestaw Wydrapywanek Apli Kids  Magic Scratch”. W opakowaniu znajduje się aż 10 arkuszy w formacie A4 oraz 5 patyczków do scratchowania. Podczas zabawy, dziecko rozwija zdolności grafomotoryczne, pomysłowość i zręczność, poznaje kolory i kształty. To idealny upominek na Mikołajki.

Zobacz produkt 


Mikołajkowe upominki dla uczniów

prezent an mikołajki dla uczniów

Chłopcy i dziewczyny w wieku szkolnym często mają już sprecyzowane zainteresowania, hobby, dlatego przed zakupem mikołajkowej drobnostki, warto dowiedzieć się, jakiej dziedzinie nasza pociecha aktualnie poświęca najwięcej czasu. Niezależnie od tego, trzeba jednak wiedzieć, że dzieci uczęszczające do szkoły coraz rzadziej zajmują się lalkami czy elektrycznymi autkami, a chętniej sięgają np. po bardziej skomplikowane gry lub pasjonujące książki. Literatura dziecięca i młodzieżowa jest niezwykle obszerna - z pewnością znajdziemy w niej pozycje, które uczą, bawią i zachęcają młodych czytelników do rozwijania swoich pasji. Książka pt.: „Klub małego patrioty. Polscy artyści” wydawnictwa Skrzat to pełna ciekawostek opowieść o niezwykłych rodakach, którzy dzięki swoim talentom zaistnieli w świecie sztuki, muzyki czy filmu. Dzięki niej dziecko poznaje swoją Ojczyznę, jej symbole i wartościowe postaci z różnych dziedzin. Kto wie? Może po tej ciekawej lekturze również zapragnie osiągnąć coś wielkiego i zapisze się w historii naszego kraju? 

Zobacz produkt 


Z kolei „Planszowe gry rodzinne 5 w 1” Egmont Toys to świetna rozrywka na zimowe, rodzinne wieczory. W jednym pudełku znajduje się aż 5 gier: szachy, gra w gęś, ludo, Morris men oraz węże i drabiny. Taki prezent z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę, a także sprawi mnóstwo uśmiechu i radości mikołajkowym graczom. 

Zobacz produkt 


Zestaw do robienia eksperymentów „The Purple Cow-Kulki żelowe” to wyjątkowy upominek dla małych naukowców. Akcesoria dołączone do kompletu pozwalają dziecku przemienić się na kilka godzin w badacza i prowadzić eksperymenty we własnym domowym, laboratorium. Podczas zabawy dowiedzą się, jakie właściwości ma polimer (kolor, kształt) i jak reaguje z innymi substancjami. W środku znajdziemy: kulki żelowe w różnych rozmiarach, kolorowe tabletki, probówkę, pipetę, proszek SAP, dużą i małą łyżeczkę oraz transparentną rurkę i złączkę. 

Zobacz produkt 


Mikołajki są doskonałą okazją, aby podarować najmłodszym różne upominki. Nawet pomimo skromniejszego budżetu można znaleźć wiele atrakcyjnych propozycji dla dzieci w różnym wieku, a produkty opisane powyżej niech będą dobrą zachętą do tego, aby zapoznać się z bogatym asortymentem naszego sklepu internetowego.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.