Najlepsze zabawki dla niemowląt to takie, które intrygują. Chodzi tu o niebanalną konstrukcję, ciekawe w dotyku materiały i mnogość barw. Oczywiście nie oznacza to, że akcesoria mają jednocześnie mieć skomplikowaną mechanikę. Punktem wyjścia powinna być po prostu przemyślana koncepcja, która sprawi, że zabawka będzie dawała zawsze tyle samo radości i nie znudzi się.

Wańka-wstańka – mała zabawka, duża radość

W sklepach bez problemu znajdziemy solidnie wykonane zabawki, które urzekają jakością wykonania oraz mechaniką. Dzieci intuicyjnie odkrywają, jak należy z nich korzystać. Nie da się ukryć, że sztuką jest stworzyć zabawkę, która ma charakteryzować się prostotą, a jednocześnie wzbudzać ciekawość, zachęcać do zabawy i przy okazji wspierać rozwój. Właśnie dlatego producenci stale wracają do sprawdzonych rozwiązań, wypuszczając na rynek klasyczne zabawki, które w ogóle się nie starzeją, a nawet są udoskonalane i cieszą kolejne pokolenia maluchów.

Bez wątpienia jednym z takich „wiecznie żywych” produktów jest znana nam z dzieciństwa wańka wstańka dla niemowląt. Dziś oczywiście postrzegamy ją jedynie jako zwykłą figurkę o prostej konstrukcji, która nie kryje żadnych tajemnic, bo wiemy, jak jest wykonana. Jednak niemowlę dopiero poznające świat dostrzeże w niej coś więcej. Zabawka, która nigdy nie przewraca się po popchnięciu wzbudza ciekawość. Maluch próbuje odkryć, jak to jest możliwe i z czego wynika. W związku z tym raz za razem stara się obalić przedmiot, bada go, eksperymentuje z nim. To z kolei pobudza umysł do pracy, rodzi ciekawość i skłania do kreatywnego sposobu myślenia. A to tylko jedna z zalet, jakie oferuje wańka-wstańka.

Praktyczna zabawka dla każdego niemowlaka

Jak każda mniejsza zabawka, wańka-wstańka również wspiera trening manualny dłoni. Maluch operuje paluszkami, próbując przewrócić figurkę, podnosi ją, obraca, przesuwa. Poprzez dotyk poznaje jej fakturę i kształt. Bawiąc się, dziecko rozwija zdolności motoryczne, a dzięki swojej charakterystycznej budowie zabawka pozwala odkrywać zjawiska fizyczne zachodzące w przyrodzie. Wyjątkowy przedmiot, który, w przeciwieństwie do innych, zawsze przyjmuje takie samo położenie z pewnością nie pozostawi dziecka obojętnym.

Cała siła tej zabawki tkwi właśnie w jej konstrukcji. Środek ciężkości umiejscowiony jest na dole, w miejscu, w którym zabawka styka się z podłożem. Dzięki nierównomiernemu rozłożeniu wagi, wańka-wstańka zawsze będzie wracała do pozycji pionowej. W razie gdyby dziecko upuściło ją z wysokości, przedmiot uderzy o ziemię tą częścią, która jest najcięższa, tym samym chroniąc lżejsze elementy przed zniszczeniem. Poza tym całość wykonywana jest z drewna, co stanowi dodatkową ochronę. Wańka-wstańka to solidna zabawka o odpowiednim ciężarze i materiale, który zapewnia bezpieczeństwo. Maluch może więc bawić się nią samodzielnie bez jakichkolwiek obaw ze strony rodziców.

Dzięki swojej gładkiej fakturze, zabawka może się ślizgać po podłodze. Możliwość przemieszczania jej wymusza na dziecku konieczność podążania za nią. Maluch pozostaje więc w ruchu i stale raczkuje podczas zabawy.Oryginalne projekty zabawek – wybierz najlepszy!

Popularność tej zabawki w ogóle nie maleje, czego dowodem jest szeroki wybór wzorów. Wszyscy pamiętamy klasyczny wizerunek lalki, kojarzącej się z rosyjską matrioszką, jednak obecnie znaleźć możemy dużo więcej wariantów. Jeśli dobrze się rozejrzymy, spotkamy figurki przedstawiające chociażby marynarzy i pajacyki. Prawdziwym uznaniem wśród dzieci cieszą się jednak zwierzątka.

Do najpopularniejszych z nich należy pingwin wańka wstańka. Niewielka okrągła figurka idealnie pasuje do niemowlęcej dłoni, a sympatyczny wizerunek zwierzątka wzbudza miłe skojarzenia. Zabawkę można znaleźć w ofercie firmy Plan Toys specjalizującej się w produkcji solidnych akcesoriów z drewna. Niektóre modele pingwinków mają plastikowe elementy pełniące funkcję pojemników. Znajdują się w nich koraliki i kuleczki, które w trakcie zabawy przemieszczają się w zbiorniku i obijają o specjalny krążek, dzięki czemu wywołują dźwięki. Taki zestaw jest znacznie bogatszy i dodatkowo oddziałuje również na słuch malucha. W ofertach dostępna jest również wańka wstańka pingwin wyposażona w ruchome skrzydełka i dzwonek.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na sówki pokryte pluszowymi materiałami. Ich atrakcyjna miękka faktura wzbudza jeszcze większe zainteresowanie i zachęca do interakcji. Niektóre z modeli wygrywają melodie podczas zabawy, a brzuszki sówek świecą.

Równie ciekawą opcją jest wańka wstańka w postaci sympatycznego lwiątka. Zwierzątko, niemal w całości pokryte tekstyliami, posiada puszystą grzywę, ubranka i pluszowe łapki. Zabawka posiada rozmaite kolory, a wyglądem przypomina maskotkę, więc maluszek od razu poczuje do niej sympatię.

Szczególnie oryginalnie prezentuje się wańka wstańka w postaci pieska. Ten model funkcjonuje jako wieża składająca się z krążków układanych jeden na drugim, począwszy od elementu z największą średnicą a skończywszy na tym z najmniejszą. Na szczycie konstrukcji znajduje się głowa pieska. Taka zabawka spełnia kilka funkcji. Dzięki zaokrąglonej podstawie służy jako klasyczna wańka wstańka, a obecność elementów do układania wspiera naukę logicznego myślenia, rozpoznawania przedmiotów i dobierania odpowiednich kształtów.

Klasyczne cenione przez klientów zabawki nigdy nie wyjdą z mody. Jeśli w dodatku są regularnie udoskonalane i wzbogacane o kolejne elementy, stanowią na rynku zupełnie nową jakość, a mali konsumenci mogą je odkrywać na nowo. Tak jest właśnie w przypadku wańki wstańki. Klasyka spotyka się tu z nowoczesnością dostosowaną do współczesnych trendów, co czyni produkt uniwersalnym i wciąż tak samo funkcjonalnym, jak kiedyś.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.