W trosce o harmonijny rozwój maluszka warto wybierać rozmaite akcesoria wspierające różne procesy poznawcze. Pobudzają one jego ciekawość, stymulują zmysły, pomagają w odkrywaniu świata, a przede wszystkim dostarczają mnóstwo radości. Na rynku dostępne są różne rodzaje pluszaków, układanek, sorterów, czy innych przedmiotów, dzięki którym dziecko już od najmłodszych lat doskonali swoje umiejętności. Które z nich wybrać? Prezentujemy kilka ciekawych zabawek edukacyjnych 2022 roku.

Czym kierować się przy wyborze zabawki dla dziecka?

pierwsze1.jpg

Przede wszystkim należy pamiętać, że dobra zabawka edukacyjna powinna pobudzać do aktywności, korzystnie wpływać na rozwój poznawczy oraz emocjonalny. W szczególności jednak trzeba zwrócić szczególną uwagę na wiek maluszka, aby mógł on w pełni wykorzystać walory nowej układanki bądź maty. Kolejnym ważnym aspektem przy zakupie, są upodobania pociechy – każdy z nas jest inny, a nawet najmniejsze brzdące potrafią okazać znudzenie i brak zainteresowania jakimś przedmiotem. Jeżeli maluszek uwielbia poruszać paluszkami, zgniatać lub patrzeć się w błyszczące elementy, to różne zawieszki, tablice z szeleszczącymi i ruchomymi elementami będą dobrym wyborem. Natomiast starsze dzieci z pewnością docenią zabawki edukacyjne, które poszerzą ich wiedzę i zachęcą do wykonywania rozmaitych eksperymentów, lub opanowania zasad liczenia, gramatyki. Dzięki tym wszystkim cechom spełniają one swoją podstawową funkcję – uczą i bawią jednocześnie. Sprawiają, że czas spędzony z takimi rozwijającymi aktywnościami, dostarcza najmłodszym ogromnie dużo rozrywki i przyjemności połączonej z bezcenną wiedzą. Aby ułatwić wybór, poniżej prezentujemy nasze inspiracje na najlepsze edukacyjne zabawki 2022 roku.Zabawki 2022 wspierające rozwój malucha

Poznajmy kilka wyjątkowych propozycji dedykowanych dzieciom w różnym wieku, które w prosty i bezpieczny sposób pozwolą zdobywać wiedzę i stymulować zmysły.

Drewniany robot-zestaw konstrukcyjny, Plan Toys – świetna zabawka drewniana dla szkrabów uczących się wyrażania emocji oraz kształtów. Robot w stylu steampunk posiada w zestawie dodatkowe, wymienne głowy. Dzięki nim pociecha może demonstrować takie uczucia jak: smutek, strach radość, złość. Całość została wyprodukowana z ekologicznych, nietoksycznych materiałów i będzie idealną pomocą dydaktyczną, szczególnie w przypadku dzieci mających problemy z komunikacją.

Zobacz produkt 


Lelin-Kostka aktywności - centrum edukacyjne 5w1 - w tym małym przedmiocie mieści się mnóstwo gier i zabaw rozwijających motorykę małą, czy umiejętności poznawcze. Wielofunkcyjna kostka aktywności zawiera aż pięć atrakcji umieszczonych osobno przy każdej ze ścian. Pętle znajdujące się na górze pozwalają przesuwać różnokolorowe koraliki, ćwicząc zręczność paluszków. Przy bokach można odkryć czteroelementową układankę, labirynt z guziczkami do przesuwania, sorter oraz cztery obracające się koła zębate. To doskonała lekcja logicznego myślenia i cierpliwości.

Zobacz produkt


 Skip Hop-Mata edukacyjna Alfabet – wspaniały, wielobarwny dywanik, który zawiera mnóstwo elementów zachęcających między innymi do aktywności ruchowej. Mata edukacyjna wykonana z miękkiego materiału o różnorodnej fakturze, podzielona jest na 9 obrazków. Niektóre z nich, wyposażone są w dodatkowe atrakcje - dotykając je, maluch sprawia, że szeleszczą lub piszczą. Poszczególne części, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zabawka rosła razem z dzieckiem i w odpowiedni sposób stymulowała jego zmysły.

Zobacz produkt


Yookidoo Piramida Edukacyjna z Muzyką - wyjątkowa zabawka dająca maluchom mnóstwo odkrywczej rozrywki. Odgrywa wesołą melodyjkę, uruchamianą podczas wrzucania piłeczek. Każdy z modułów układanki wyposażony jest w obrotowe trybiki. Dziecko obracając je, rozwija motorykę i zdolności manualne. Kolorowa piramidka została skonstruowana zgodnie z metodą STEM (science, technology, engineering, math), dzięki czemu pozwala na wielokierunkowy rozwój dziecka: maluch poznaje proste technologie, konstruuje, a jednocześnie zdobywając wiedzę z dziedziny matematyki.

Zobacz produkt


Melissa&Doug®-Tablica edukacyjna-Zamki i zabezpieczenia - doskonała do ćwiczenia koncentracji oraz precyzji ruchów. Ta drewniana edukacyjna tablica posiada cztery różne typy zamków, będąc tym samym niezwykle urozmaiconą łamigłówką. Za każdym zamknięciem znajduje się zupełnie inna zawartość. Każdy rodzaj to inny zamek: bagażnik samochodu otwierany jest na kluczyk, stodoła posiada zawias, do czerwonego sejfu i magicznej skrzyni można się dostać poprzez cyfrowy kod.

Zobacz produkt


klocki zabawa

Sfd-Lupa małego ogrodnika - wszyscy wiemy, że każde dziecko ma coś w sobie z odkrywcy. Dla tych, które uwielbiają spędzać czas w ogrodzie i podpatrywać życie małych zwierzątek i roślin, drewniana lupa z bezpiecznym szkłem powiększającym będzie idealnym wyborem. Jest mała i poręczna, doskonale pasuje do małych dłoni. Sprawdzi się do obserwacji owadów, czy pachnących kwiatków. Dzięki niej dziecko może dostrzec szczegóły, które nie są widoczne gołym okiem.

Zobacz produkt


Djeco-Kolorowe literki magnetyczne 83 szt. DJ03101 - kolejny przykład na harmonijne połączenie nauki i zabawy w jednym. Ta wielobarwna układanka magnetyczna będzie świetnym prezentem dla dzieci, poznających alfabet. Tworzenie pierwszych wyrazów lub całych zdań, niewątpliwie dostarczy mnóstwo satysfakcji połączonej z nieukrywaną radością.

Zobcz produkt


Goki®-Moja farma do układania-zabawka Goki – figurki drewniane dla dzieci to niezwykle proste, lecz bardzo stymulujące akcesoria, pomagające w rozwoju. Piękna, kolorowa farma do układania składa się z 12 elementów oraz obory, którą wyposażono w duże, zielone drzwi (można ją zamykać i otwierać). Dodatkowo część dachu jest ściągana, dzięki czemu mały rolnik ma możliwość swobodnego wprowadzania zwierzątek. Sympatyczne figurki odwzorowują postacie farmera z żoną, traktor, konia, krowę, koguta, owcę, świnię, kota, a także psa.

Zobacz produkt 


K's Kids First Developmental Toys-Zabawka edukacyjna dla dziecka - Całuśne Rybki- zabawa tymi uroczymi zwierzątkami doskonale wpływa na rozwój fizyczny, stymuluje zmysły, pobudza wyobraźnię, zdolności motoryczne, a także umiejętności logiczne. Rybki zachęcają do potrząsania, ciągnięcia i łączenia elementów – maluszek odkrywa mnóstwo nowych możliwości zabawy, spędzając radośnie czas.

Zobacz produkt


Zestaw do robienia eksperymentów The Purple Cow-Bańki i piana- propozycja dla nieco starszych dzieci, która pozwoli przemienić się na kilka godzin w szalonego naukowca i prowadzić rozmaite doświadczenia we własnym domowym, laboratorium. Stworzenie kolorowej piany lub baniek mydlanych zapewni dużo dobrej zabawy połączonej z nauką! W zestawie znajdują się akcesoria pozwalające zrobić pięć różnych eksperymentów.

Zobacz produkt


Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest edukacja dziecka już od najmłodszych lat. Rozmaite zabawki oraz gadżety, doskonale wpływają na procesy rozwojowe młodego człowieka, kształtując przy tym wiele umiejętności życiowych i społecznych. Warto zatem wykorzystywać je w codziennych sytuacjach i z dumą obserwować postępy maluszka

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.