Bez wątpienia najwięcej pożytku dają dzieciom takie zabawy, w zabawę którymi zaangażowani są także ich rówieśnicy lub rodzice. Chodzi tu o wzajemną interakcję, okazję do rozmowy i budowanie relacji. Wspólne zabawy to nic innego jak przebywanie z drugim człowiekiem. A przecież na tym właśnie opiera się ludzki rozwój. Dlatego rozglądając się za zabawkami dla dziecka, powinniśmy szukać takich akcesoriów, które zakładają udział kilku osób.

Drewniane tory samochodowe – wymarzone dodatki do zabawy samochodzikam

W sklepach znajdziemy mnóstwo produktów, które przeznaczone są do wspólnej zabawy. Aby korzystanie z nich miało sens, uczestnicy muszą ze sobą rozmawiać, poprawnie formułować zdania, a także operować rękami wykonując określone czynności. Akcesoria tego typu pozwalają odgrywać pewne funkcje społeczne.

Dzięki zabawkowym kasom fiskalnym nasze dziecko ma szansę wcielić się w rolę kasjera, a my, jako klienci, wchodzimy z nim w dialog, by dokonać „transakcji”. Zestaw małego lekarza czyni z malucha specjalistę w dziedzinie medycyny, rodzice natomiast zostają jego pacjentami i mówią, co im dolega. Takich zabawek na rynku nie brakuje. Są powszechnie dostępne, więc tym bardziej warto w nie inwestować.

Oprócz wyżej wymienionych przykładów, dużą popularnością wśród najmłodszych cieszy się klasyczny drewniany zestaw do herbaty. Darzony szczególną sympatią przez dziewczynki pozwala odwzorować mnóstwo sytuacji dnia codziennego podczas zabawy, począwszy od złożenia zamówienia, przez „przygotowanie” napojów po wspólne zajęcie miejsc przy stole i rozmowę. Świetnym urozmaiceniem do herbaty będą lody drewniane, którymi maluszek poczęstuje wszystkich gości w porze deseru. Producenci tych zabawek stawiają na różnorodność i mnogość elementów, dlatego są one tak popularne i chętnie wykorzystywane. Co znajdziemy w takich zestawach?

Zabawkowy zestaw do herbaty i lody drewniane – wymarzony deser każdej małej damy

Jeśli szukamy wielofunkcyjnych zabawek, które można będzie oryginalnie wykorzystać, zestaw herbaciany drewniany to strzał w dziesiątkę. W opakowaniu znajdują się zazwyczaj dwie filiżanki z talerzykami, dzbanek, cukierniczka, mniejszy dzbanuszek na mleko lub śmietankę oraz talerzyk ze słodkościami, a to wszystko położone na stylowej tacy, dzięki której cały serwis można estetycznie ustawić na stole przed gośćmi. Do każdej filiżanki dołączona jest łyżeczka oraz woreczek na herbatę, zatem maluch ma jeszcze więcej możliwości podczas zabawy. Niektóre zestawy zawierają również serwetki.

Jeśli chodzi o drewniane lody do zabawy, ich wyposażenie zależy od producenta. W jednym pakiecie znajdziemy łyżki oraz oddzielone od siebie wafelki i gałki, które można nakładać, jak w prawdziwej lodziarni. Inne zestawy oferują kilka lodów na patyku w różnych smakach. Dostępne są również imponujące kilkupoziomowe patery z zimnymi słodkościami, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagającego smakosza.

Tak bogate oferty to gwarancja znakomitej zabawy, a jednocześnie nauki i ćwiczeń rozwojowych. Dzięki zabawkom tego typu dziecko może uczyć się określonych zachowań społecznych i je utrwalać, co z kolei jest niezbędnym elementem kształtowania osobowości.

Czas na deser! – zalety korzystania z zabawkowych akcesoriów herbacianych i lodów

Wspólne picie herbaty i spożywanie deseru to czas rozmowy i poznawania siebie nawzajem oraz nabieranie doświadczenia w budowaniu relacji. Dla najmłodszych to również okazja do ćwiczeń z zakresu trzymania równowagi i obsługi przedmiotów codziennego użytku. Jakie dokładnie korzyści płyną z zabawy zestawami herbacianymi i akcesoriami deserowymi?

Rozmowa przy herbacie – ćwiczenia mowy i poszerzanie słownictwa

Zabawy w podejmowanie gości, przyjmowanie zamówień na herbatę i lody, nalewanie napojów oraz zanoszenie filiżanek na stół to działania zakładające kontakt z drugą osobą. Maluszek wchodzi w dialog z nami lub zaproszonymi znajomymi. Musi zadawać pytania i odpowiadać na te kierowane przez drugą stronę. Dzięki temu rozwija słownictwo i szybciej uczy się formułować zdania. Poprzez powtarzanie wypowiedzi typu: „Dzień dobry, poproszę…” dziecko sprawniej przyswaja nawyk używania zwrotów grzecznościowych i umiejętność odmiany wyrazów. Podczas wspólnej zabawy warto, aby rodzic starał się mówić wolno i w miarę wyraźnie oraz używać tych samych wyrażeń kilkukrotnie. Dzięki temu maluch będzie miał szansę lepiej je zapamiętać i z czasem zacznie po nas powtarzać.Savoir vivre dla najmłodszych

Wspólne picie herbaty „na niby” to moment, w którym dziecko ma świetną okazję przypatrzeć się, jak rodzice zachowują się podczas spożywania posiłku. Dajmy więc odpowiedni przykład i przyjmijmy właściwą postawę. Jeśli w pokoju malucha znajduje się stolik dostosowany do jego wzrostu, usiądźmy przy nim i wykorzystajmy wszelkie dostępne w zestawie akcesoria. Udawajmy, że słodzimy herbatę, mieszamy ją łyżeczką itd. Jednocześnie starajmy się jak najwięcej rozmawiać i na bieżąco komentować to, co robimy. Im więcej czynności wykonamy, tym lepiej dla dziecka. Nie spieszmy się. Potraktujmy tę zabawę jako okazję do bycia razem i dajmy maluchowi czas, by mógł przyjrzeć się temu, co robimy i mówimy.

Mały gospodarz zaprasza na herbatę – odnajdywanie odwagi i pewności siebie

Każdy rodzic wie, że dziecko wymaga tego, by je zauważano. To naturalna potrzeba stanowiąca element rozwoju. Maluchy lubią być chwalone i stawiane w centrum uwagi, a zabawkowy zestaw do herbaty sprawi, że będą miały okazję stać się prawdziwymi gospodarzami podejmującymi gości. Zabawę można zacząć już od zaproszenia rodziców na poobiedni deser przy ciepłym napoju. Nasze dziecko samo przygotuje miejsca przy stole, zaparzy wymyśloną herbatę i naleje do filiżanek oraz poda cukier i śmietankę. Mając pod ręką zestaw lody drewniane, dodatkowo obdaruje najbliższych słodkim poczęstunkiem. Dzięki akcesoriom tego typu maluch otrzymuje szansę samodzielnego zorganizowania całej zabawy. To z kolei pomaga mu nabrać pewności siebie i śmiałości do rozmów w większym gronie.

Zaparz, nalej, przynieś – ćwiczenia manualne dłoni i obsługa serwisu do herbaty

Zabawkowe filiżanki, dzbanki i łyżeczki mają swoje określone kształty i sposoby użycia. Z pewnością maluch nieraz przypatrywał się rodzicowi, który słodził herbatę i zanosił kubek czy szklankę na stół. Teraz ma okazję zrobić to samemu. Drewniane naczynia są rozmiarowo dopasowane do małych rączek. Jednocześnie swoją budową odpowiadają prawdziwym akcesoriom z porcelany. Dla dziecka jest to więc okazja, by w bezpieczny sposób poznać obsługę przedmiotów tego typu. Maluch uczy się prawidłowo chwytać filiżankę, mieszać w niej łyżką, przechylać dzbanek, jednocześnie trzymając przykrywkę, i przemieszczać się z naczyniami w rękach. To bardzo dobry trening dłoni i koordynacji, a jednocześnie lekcja obsługi akcesoriów do przygotowywania gorących napojów. Poprzez zabawę dziecko poznaje przeznaczenie poszczególnych elementów serwisu. Uczy się, że aby przygotować herbatę, należy włożyć woreczek do filiżanki i zalać wrzątkiem, a jeśli chcemy ją osłodzić, musimy dodać cukier. Te proste czynności, jakie wykonujemy każdego dnia maluszek ma okazję przyswoić podczas zabawy, co jest ogromnym plusem tego typu zestawów.

Filiżanka herbaty dla każdego – kreatywne wykorzystanie pozostałych zabawek

To jasne, że rodzice nie są w stanie bawić się z dzieckiem za każdym razem, gdy ono tego oczekuje. Czasem więc warto, aby maluch poszukał dobrej alternatywy i sam zorganizował sobie zabawę, wykorzystując to, co ma do dyspozycji. W przypadku omawianych akcesoriów, plan jest bardzo prosty. Pluszaki i figurki wystąpią jako goście, którzy przychodzą na zaproszenie, a mały gospodarz przygotowuje na ich powitanie herbatę i lody drewniane. Zabawka ta z pewnością zmieści się w dłoniach ulubionych lalek. Dziecięcy pokój wspólnie udekorujemy tak, by posłużył jako kawiarnia lub stylowo urządzony salon. Jeśli maluszek nie ma własnego stolika, możemy udostępnić mu jakiś nieduży mebel z innego pokoju lub wykonać coś prowizorycznie. Możliwości nie brakuje. Czasem taka samotna zabawa wyzwala kreatywne pomysły, którymi można wypełnić tymczasowy brak towarzysza. Warto zachęcać dziecko do szukania inspiracji oraz rozwiązań, które urozmaicą zabawę i nie pozwolą na nudę.

Wielofunkcyjność i wsparcie w rozwoju to dwie najważniejsze cechy, jakie powinna posiadać każda zabawka. Drewniane akcesoria do herbaty i deserów oferują mnóstwo form kreatywnego spędzenia czasu, a przy tym uczą malucha funkcjonowania w towarzystwie i nawiązywania dialogu. Zarówno zestawy herbaciane, jak i zabawkowe lody to doskonałe inwestycje, a ich efekty będziemy widzieć podczas każdej zabawy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.